16 בדצמ׳ 2014

מיכה, דור 2.0

באנקר בהרכב לצד ערן זהבי. דור מיכה.
(צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א)
"זה משהו שאני עובד עליו הרבה, ברור לי שאם אני רוצה לעשות את קפיצת המדרגה אני חייב לאיים יותר אל עבר השער ולכבוש יותר. אני עובד על זה ומתחיל להרגיש את השיפור".

אלו חלק מהדברים שאמר דור מיכה במסיבת העיתונאים לפני המשחק האחרון מול הפועל פ"ת, משחק שבו דור מיכה היה אחד מהשחקנים הבולטים (יחד עם הכובשים ראדי וזהבי) וזאת מבלי לכבוש או לבשל. מיכה היה השחקן הדומיננטי ביותר על המגרש, היה מעורב בשלושת השערים אך האירוע המשמעותי ביותר במשחק מצידו היה כנראה הבעיטה האדירה שלו בתחילת המחצית השנייה שנעצרה רק במשקופו של קאלה. המשקוף במשחק מול הפועל פ"ת מצטרף לעוד שני משקופים מול בית"ר ירושלים ובני סכנין בשלושת המחזורים האחרונים, כולם בבעיטות חזקות ממרחק וכולם של דור מיכה.


שלושת המשקופים האחרונים של מיכה. מול הפועל פ"ת (עליונה), מול בית"ר ירושלים
(אמצעית) ומול בני סכנין (תחתונה).

מי שעוקב אחרי השחקן בשלוש השנים שלו בקבוצה הבוגרת מכיר היטב את החסרונות של דור מיכה. לא פעם הסיומת החלשה והעדר העצמה בבעיטה מנעו מהקשר לסיים עם כמות שערים גדולה יותר במאזנו. הזריזות, חכמת המשחק, הדחיפה קדימה ויכולת המסירה היו לו מהרגע הראשון שעלה לבוגרים אך לאחרונה נראה שהתחיל לשפר גם את ההיבטים החלשים במשחק שלו ובראשם הבעיטה מרחוק והסיומת. מיכה אמנם עוד לא זכה לכבוש העונה (חמישה בישולים) אך שלושת המשקופים במחזורים האחרונים הם איתות ראשון לשדרוג של מיכה העונה וקבלות ראשונות לדבריו מאותה מסיבת העיתונאים.

השדרוג ביכולת של מיכה לא נעלמה מעיניו של המאמן, לראייה, בארבעת המחזורים האחרונים מיכה הוא באנקר בהרכב של פאקו. הקשר הצעיר, יחד עם זהבי כמובן, הוא היחיד מהחוליה הקדמית שפתח בכל ארבעת המשחקים האחרונים וזכה לשחק את מספר הדקות הרב ביותר 343 דק' פרט לערן זהבי (352 דק').

מעורב בכמחצית מהשערים במשחקים בהם שותף

* "מעורב בשער" - אחד משלושה שחקנים שהיו מעורבים במהלך של השער.
דור מיכה שותף בעשרה משחקים, שישה בהרכב וארבעה כמחליף. המאזן שלו עומד על חמישה בישולים (בישול כל משחק שני) והיה מעורב בעוד שבעה שערים מתוך 25 השערים שנכבשו במשחק בהם שיחק. סה"כ דור מיכה היה מעורב בצורה זו או אחרת בכמחצית מהשערים במשחקים בהם פתח או נכנס כמחליף.

מבקיע יותר בשמאל, מתוך הרחבה

כאמור, דור מיכה לא נחשב כמבקיע מצטיין ובמיוחד לא כזה שאוהב לכבוש מרחוק. כאשר בוחנים את שמונת שערי הליגה שלו תחת אוסקר גרסיה (5), פאולו סוזה (3) ופאקו (0) עולה כי כמות השערים והאזור ממנו הם נכבשו מחזקים טענה זו . מתוך שמונת השערים - חמישה נכבשו מתוך הרחבה, שניים נכבשו מחוץ לרחבה כאשר השוער יצא משערו (פעמיים הקפיץ מעל שוער רמה"ש) ושער אחד מבעיטה חלשה על סף הרחבה שהכניעה איכשהו את אפולה אדל. בנוסף, חמישה מכלל השערים שלו, כבש דור מיכה ברגל שמאל החלשה יותר, נתון מעט מפתיע אך הגיוני כאשר רוב השערים נכבשים בקרבת השער.

האזורים מהם כבש דור מיכה.