10 בפבר׳ 2014

קצרים: מכבי תל אביב - הפועל באר שבע

הקפטן
ספויילר במסיבת העיתונאים. שרן ייני (צילום: דני מרון)

במסיבת העיתונאים המסורתית לפני המפגש עם הפועל ב"ש יצא הקפטן שירן ייני בשתי הצהרות, חריגות בנוף מסיבות העיתונאים, אשר שמשו כספויילר לניצחון הגדול על ב"ש. האחת היתה כשנשאל הקפטן לגבי תחושות הציבור לפיהם הפועל ב"ש יכולה להפתיע במשחק. ייני ענה לכך ואמר שכל הדיבור סביב הפועל ב"ש רק גורם למכבי ת"א להיות יותר מרוכזים. אכן מכבי ת"א היתה מרוכזת מהפועל ב"ש מהדקה הראשונה ועד האחרונה כאשר כבר בדקה השמינית המשחק הוכרע אחרי שער, כרטיס אדום ופנדל שהוחמץ. ייני התבטא גם בשאלה איך מכבי ת"א מתכוננת למצבים הנייחים המסוכנים של היריבה. ייני, בתקיפות מסוימת, ענה שמכבי ת"א בעצמה טובה במצבים נייחים. הוא הוסיף ואמר שגם לב"ש יש הרבה ממה לדאוג במצבים הנייחים ההתקפיים של מכבי ת"א. מיותר לציין ששניים משלושת השערים של מכבי היו מקרנות. ספויילר כבר אמרנו?

מיכה

הנתון המדהים ביותר לגבי דור מיכה אתמול היה שהוא נבחר ברוב קולות ובצדק לשחקן המצטיין במגרש, מבלי לכבוש או לבשל את אף אחד מהשערים. המשחק אמש אמנם לא יירשם בסטטיסטיקות של השחקן אך מיכה (עוד לא בן 22) מסמן וי נוסף בהתקדמות שלו ומבסס את עצמו כשחקן הצעיר הטוב ביותר נכון להיום, כזה שיכול בסיום העונה לרשום באמתחתו כבר שתי אליפויות בבוגרים.

זהבי

זהבי בחודש האחרון לא מזכיר בחדות שלו את זהבי של סיום העונה שעברה או זהבי של הסיבוב הראשון. אמש, הוא המשיך ביכולת הפושרת שלו ביחס לעצמו וביחס לקבוצה כולה אך למרות כל זאת אי אפשר לקחת את ההשפעה שלו והמעורבות שלו בקבוצה. אם נתייחס לארבעת האירועים המשמעותיים במשחק אתמול (שלושה שערים ופנדל/כרטיס אדום), בשלושה מהם הוא היה מעורב ישירות - שתי קרנות שהובילו לשערים ובישול לפריצה שגרם לאדום ולפנדל. אפילו באירוע הנוסף, נסיון המספרת לפני השער של פריצה, זהבי היה מעורב. ניתן להבין את האנשים המאשימים את זהבי במעט שחצנות בפנדל אותו הוא החמיץ (זה עוול להשוות לפנאננקה מול פרנפורט שהיתה עמוק בדקה ה- 90). אין ספק שאם היה כובש את הפנדל בדקה השמינית הסיפור לבטח היה גמור אך זה ערן זהבי, לטוב ולרע. בעיקר לטוב.

זהבי פוגע בביטון. יואב זיו היה עושה מזה מטעמים. (צילום: האתר הרישמי של מכבי ת"א)
באר שבע

החשש לפני המשחק לגבי ההגנה חסרת הניסיון של הפועל ב"ש ההתגלה כנכון. שני האירועים שלמעשה הכריעו את המשחק בפתיחה - השער הראשון והכרטיס האדום, נבעו מאותו חוסר ניסיון אצל המגן הימני בן ביטון והבלם בן אלגרבלי. בשער של פריצה היתה עבירה, אמנם קטנה, של זהבי על בן ביטון שלא הפריע ממש למגן להרחיק את הכדור אך גרמה לו לצאת מפוקוס. שחקן מנוסה ממנו (רמז: יואב זיו) היה מתפתל ואוחז את הראש מה שלבטח היה מושך יותר את תשומת לב השופט. בפנדל ובכרטיס האדום היה זה חוסר ניסיון קלאסי של בלם צעיר שלא עמד טוב מול פריצה והוסיף חטא על פשע כשתפס במכנס של החלוץ והכשיל אותו. במקרה הזה, למרות חילוקי הדעות, למנשה משיח לא היתה ברירה אלא להוציא את האדום מכיוון שפריצה היה אחרון בדרך לשער.