6 בפבר׳ 2014

לקחת בינואר ולהחזיר במאי

ההגנה של עונת הדאבל. ריף פרץ ויגיל ביטון (צילום: רז אמיר)
מועד חלון העברות בישראל נסגר וזה הזמן לבדוק את מצבת המושאלים של הקבוצה. אל 12 השחקנים שהושאלו בתחילת העונה לקבוצות הליגות השונות הצטרפו עוד שבעה מושאלים נוספים ואחד (חסן אבו זייד) שעשה את הדרך מעבר לים כשעבר ל א.א.ק לרנקה הקפריסאית. במבט מהיר על רשימת המושאלים שמונה 18 שחקנים ניתן להבחין בשתי קבוצות, הפועל ניר רמה"ש מליגת העל והכח עמידר ר"ג מהליגה הלאומית, המחזיקות בנתח הגדול של המושאלים - ארבעה שחקנים כל אחת.

דאבל במורשה

אל אורי שטרית ובן בן יאיר שמושאלים מפתיחת העונה הצטרפו יגיל ביטון וריף פרץ להפועל ניר רמה"ש המשוועת לשחקני הגנה. את הבור שנוצר בעקבות שחרורם של מאיר גבאי ועשאל בן שבת שנחשדו בהטיית המשחקים בנוסף לפציעות האחרונות של אלון נצר ואבי סטרול אמורים לסתום שני שחקני ההגנה הצעירים שזכו כל אחד לענוד את סרט הקפטן בקבוצות הנוער של מכבי ת"א. ביטון ופרץ מצטרפים לבן בן יאיר אותו הם מכירים היטב מאחר ושלושתם היו שותפים לדאבל של קבוצת הנוער לפני שלוש שנים. בסך הכל בסגל רמה"ש משחקים שבעה שחקנים שגדלו בקרית שלום.

לכתבה נוספת על ריף פרץ ויגיל ביטון לחצו כאן

תשאלו את דודו

הקבוצה השנייה כאמור היא הכח עמידר ר"ג מהליגה הלאומית. הקבוצה מוינטר משאילה החל מפתיחת העונה את החלוץ הניגרי לנרי קהינדה והבלם עמאש מנסור, שניהם הגיעו הישר מקבוצת הנוער של מכבי ת"א. בחודש האחרון הצטרפו אל שניהם גם השוער תומר חנצ'ינסקי והקשר עומרי פרל. רכבת השחקנים ממכבי ת"א להכח עמידר ר"ג היא ממש לא מקרית, היא נוצרה בזכות סוכן השחקנים דודו דהאן -  האיש החזק ביותר בקבוצה, ויחסיו הטובים עם ג'ורדי קרויף. אגב, דודו דהאן הוא גם סוכנם של ברק בדש ורמי מראבאל, המצטרפים האחרונים לסגל של סוזה. פרט לקשרים הטובים במכבי ת"א דהאן הוא גם סוכנם של מרבית משחקני הכח ר"ג, בין היתר הוא גם סוכנם של השחקנים הצעירים שהגיעו מקרית שלום כמו לנרי קהינדה, עמאש מנסור ועומרי פרל שהצטרף לפני כחודש. אגב, לפרל (19) זו הקבוצה השלישית אליה הוא מושאל. הוא שב העונה לקבוצת הנוער לאחר שהיה כבר מושאל לשתי קבוצות (מכבי הרצליה והפועל ר"ג) בשנתיים האחרונות, רזומה חריג לשחקן בגילו. המעבר האחרון להכח נרקם בעיקר בזכות ההצטרפות שלו לסוכנות של דהאן.

הושאל להכח עמידר ר"ג לאחר החתימה בסוכנות. דהאן ופרל (צילום: עמוד הפייסבוק scoutpush)
לכתבה נוספת על עומרי פרל לחצו כאן

ציפיות גבוהות

למרות ששותף רק פעם אחת העונה בליגה כמחליף מול הפועל עכו (15 דק'), מושיקו לוגסי היה לא ספק השם החם של חלון העברות בקרב שחקני האלופה. מספר רב של קבוצות בליגת העל התעניינו בקשר אך מי שזכתה בו לבסוף היתה בית"ר ירושלים. ההתעניינות הרבה סביב לוגסי העלתה את רף הציפיות ממנו אך נדמה שאם מישהו מבית"ר ירושלים בנה עליו כמושיע של בית"ר צפויה לו אכזבה. סך הכל לוגסי הוא שחקן ליגה טוב אך לא יותר מכך, בטח לא כזה שיסחוב קבוצה שלמה. לוגסי, למרות שהיה מהבולטים בקבוצות הנוער, לא נחשב כמנהיג אלא שחקן שמביא לידי ביטוי את האיכויות שלו כאשר כל הקבוצה טובה. באליפות האחרונה, מכבי ת"א רצה טוב ולוגסי נהנה משחקנים דומיננטיים ואיכותיים כמו אלברמן, ראדי, זהבי, עטר ופריצה ושהרימו את הרמה שלו ועזרו להשתלבות החלקה שלו בקבוצה. בית"ר ירושלים של העונה חסרה את חומר השחקנים הזה ולכן קשה לראות את לוגסי עושה התקדמות משמעותית השנה. עד כה העונה, הוא שותף בשלושה משחקים בבית"ר ובאף אחד מהם לא סיים 90 דקות.

מביא את איכויותיו כאשר הקבוצה סביבו טובה. לוגסי חוגג את השער מול בני יהודה (צילום: משה חרמון)
מחזור 2010/11 כבוד !
שימו לב לנתון הבא: 10 שחקנים (11 עם מואנס דאבור) מסגל קבוצת הנוער שזכתה באליפות ובגביע בעונת 2010/11 נמצאים היום בסגלים השונים בקבוצות ליגת העל. אורי כהן שהיה המגן השמאלי הפותח באותה קבוצה הוא האחרון להצטרף לקבוצה בליגת העל לאחר שחתם בהפועל ת"א. שאר השחקנים הם רועי קהת (קרית שמונה), מושיקו לוגסי (בית"ר ירושלים), יגיל ביטון, בן בן יאיר וריף פרץ (רמה"ש), גאל מרגוליס, עומרי אלטמן, דור מיכה, ברק לוי (מכבי ת"א).