8 בספט׳ 2013

אלוף האלופים

נערים א' בטורניר ממאי האחרון. מרכיבים היום את קבוצת הנוער


ביום רביעי (19:30) באצטדיון ר"ג יתמודדו קבוצות הנוער של מכבי חיפה ומכבי ת"א למשחק המכונה "אלוף האלופים" ומפגיש את האלופה ואת מחזיקת הגביע, בעונה שעברה הייתה זו מכבי חיפה שזכתה בדאבל. את חיפה תפגוש מכבי ת"א, אשר סיימה בעונה החולפת במקום השני. הבחירה במכבי ת"א כיריבה של חיפה לא הייתה טבעית, מכבי ת"א הועדפה על פני מכבי נתניה שהפסידה למכבי חיפה בגמר הגביע לנוער האחרון. יש שיאמרו שעל פי סדר הדברים מכבי נתניה היא זו שהייתה צריכה לשחק מול חיפה אך קיימת תמימות דעים שמשחק בין מכבי ת"א למכבי חיפה, שתי מחלקות הנוער המובילות בארץ בשנים האחרונות, הוא הראוי ביותר להיקרא אלוף האלופים. החל מעונת 2008/09 שני המועדונים מתחלקים באליפויות ובסגניות – שלוש אליפויות לחיפה ושתיים לת"א (שתיים ושלוש סגניות בהתאמה). מעניין לעניין ובאותו עניין, לא ברורה לי ההחלטה של ההתאחדות לכדורגל לערוך את המפגש הזה באצטדיון ר"ג. למה לא לערוך אותו במושבה, בבלומפילד או בנתניה? (בו נערך גמר הגביע לנוער אשתקד) מגרשים שבהם הקהל המצומצם שבכל זאת בחר להגיע יורגש ולא יבלע, בשונה מר"ג על שלל 40,000 מושביו הריקים.

המשחק ברביעי הקרוב הוא משחק אלוף האלופים השני במספר. המשחק הראשון היה בעונה שעברה בין מכבי ת"א, האלופה דאז, לבין מ.ס אשדוד מחזיקת הגביע. במשחק שנערך באצטדיון הי"א באשדוד ניצחה מכבי ת"א 5:6 את הקבוצה המקומית לאחר דו קרב פנדלים.

שווה מעקב. מאביס צ'בוטה (צילום: Benjamin Hanke)


המחזור הראשון של ליגת העל לנוער אמנם נפתח כבר בשבת האחרונה עם ארבעה משחקים, אך זו הזדמנות רשמית ראשונה לפגוש שתיים מהקבוצות שאמורות להיאבק על תואר האליפות.
במכבי ת"א יהיה מעניין לעקוב אחרי הקונגולזי הצעיר מאביס צ'יבוטה, שמסומן להיות אחד מהשחקנים המשמעותיים בליגת העל לנוער ועל עומרי פרל המוכשר שחוזר אחרי שנתיים השאלה בקבוצות הבוגרים של מכבי הרצליה והפועל ר"ג.


אצל הירוקים יש לשים לב לדור חוגי שאחרי עונת בכורה בנוער אמור להיות הרבה יותר דומיננטי, במיוחד לאור חסרונם של איסמעיל ריאן, רועי עטר ושובל גוזלן שעזבו. כישרון נוסף הוא סתיו בן אהרון שעלה מקבוצת נערים א' של המועדון, היה אחד הבולטים בנבחרת הנערים של אלון חזן ויפגוש מולו את חבריו מהנבחרת דן גלזר וגיא אביב ממכבי ת"א.