31 באוג׳ 2013

מכבי תל אביב ב' 
גיא כהן עם המדים והספונסר: "מפגש השרון ג'מיל" (צילום: לירן דורף)
אם הייתם אומרים לגיא כהן, יוסי גינזבורג, נדב קרופיק ודניאל שוורצבוים, שחקני קבוצת הנוער של מכבי ת"א בשנתיים האחרונות, שהם הולכים ללבוש העונה אדום ולשחק בשביל הפועל הם לבטח היו מגחכים. העונה ארבעתם הולכים לשתף פעולה בקבוצה שהכי קרובה להיות קבוצת הבת של מכבי ת"א – הפועל הרצליה מליגה א'.


מי את הפועל הרצליה ? 


הפועל הרצליה היא הקבוצה הפחות מוכרת של העיר הרצליה. הקבוצה נוהגת לבלות בשנים האחרונות בליגות הנמוכות למרות שרשמה לפני שנתיים עונה בליגה הלאומית. מי שאימן אותה כשהייתה בליגה הלאומית היה בני טבק, מנהלה הנוכחי של מכבי ת"א. הקבוצה הסימפטית מהשרון מנוהלת על ידי ג'מיל, דמות מוכרת בנוף ההרצלייני, הרבה בזכות השווארמה הוותיקה שלו "מפגש השרון" בעיר. אגב, אחד האוהדים המזוהים עם הקבוצה הוא השדרן מאיר איינשטיין. 

רומן בהמשכים

הרומן בין מכבי ת"א להפועל הרצליה החל עוד בעונה שעברה כשמכבי השאילה להרצליה שלושה משחקניה הצעירים. הקשר עומרי שקל (העונה מושאל לראשון לציון) ושני השוערים יוסי גינזבורג וספיר צלביאנסקי. היחיד שהמשיך מהשלושה הוא השוער יוסי גינזבורג שבעונה שעברה לא זכה להרבה הזדמנויות אך העונה מיועד להיות שוערה הראשון של הרצליה. אל גינזבורג מצטרפים העונה הקשרים גיא כהן, נדב קרופיק ודניאל שוורצבוים הצעיר. גיא כהן נחשב לכישרון מבין הארבעה, בעונה שעברה הוא היה מכובשיה המצטיינים של קבוצת הנוער עם 12 שערי ליגה והעונה הוא אמור לתת את הטון בהתקפת הרצליה. עד כה הוא הפגין יכולת גבוהה במשחקי ההכנה של הרצליה והיה המוציא לפועל המרכזי שלה. מי שמחליף העונה את גיא כהן בקבוצת הנוער הוא לא אחר מאשר אחיו הצעיר, יונתן כהן (שנתון 96), שמשחק גם הוא בהתקפה.

גיא כהן במדי קבוצת הנוער של מכבי ת"א (צילום: האתר הרישמי של מכבי ת"א)

השוער יוסי גינזבורג (באדיבות אתר דאבל פס)


הכי קרוב לקבוצת בת
 
מנהלה המקצועי של מכבי ת"א ג'ורדי קרויף הדגיש לא פעם את הצורך בקבוצת בת או הצורך בליגת מילואים. להחזקת קבוצת בת יש יתרונות רבים כמו המשכיות ואופק לשחקנים שסיימו את גיל הנוער, מעקב צמוד ומרוכז אחרי השחקנים הללו תחת צוות מקצועי של המועדון ועוד. ליגת מילואים כנראה לא תהיה בזמן הקרוב בארץ למרות שנעשה ניסיון כזה בראשית העשור הקודם ובקשר לקבוצת בת הדבר הוא מורכב, מה גם שמודל כזה איננו קיים בארץ. אף על פי כן, שיתוף הפעולה שנרקם בשנתיים האחרונות בין מכבי ת"א להפועל הרצליה נראה כדבר הכי קרוב לכך.

6 תגובות:

 1. יש קבוצה שהיא הכי מזוהה עם מכבי תל אביב בליגה הלאומית מכבי יבנה משחקים בצבעים של מכבי למה לא להפוך אותם לקבוצת בת שלנו?

  השבמחק
 2. להפוך קבוצה להיות קבוצת בת זה דבר מסובך בעיקר מהבחינה הבירוקרטית. לדוגמה קבוצת בת לא תהיה יכולה לשחק מול קבוצת האם שלה, אם ניקח לדוגמה את מכבי יבנה מהלאומית אז היא לא תוכל לעלות לליגת העל ולשחק מול מכבי ת"א. אגב, רועי קהת הוא שחקן של מכבי שצפוי לשחק שם בעונה הקרובה.

  השבמחק
 3. לא עדיף להקים כבר קבוצת מילאים(חוץ מהנושא הכלכלי), עם כול המושאלים וחריגי הגיל בנוער שתוך 3-4 שנים תהיי בליגה הלאומית, כך השחקנים ימשיכו להתאמן כמו בקבוצה הבוגרת וישמרו על כושר גבוה יותר מאשר בקבוצות אליה היו מושאלים, כךגם תהיי רמת בניים בין הנוער לבוגרת.

  השבמחק
  תשובות
  1. צריך לעשות הפרדה, ליגת מילואים היא בעייתית בארץ מכיוון שאין כאן מספיק קבוצות עם תקציב להחזיק גם קבוצת מילואים. ראה כמה קבוצות לא הצליחו העונה להעביר שחקנים בבקרה. האופציה השנייה היא קבוצת בת כי לא ניתן להכניס קבוצת מילואים לליגה רגילה (לאומית, א', ב')

   מחק
 4. לא כולם חייבות להחזיק קבוצות מילאים רק קבוצות שרוצות, וחבל שאי אפשר להכניס אותם לליגה א,ב ולאומית היה יכול לעשות רק טוב לכדורגל הישראלי

  השבמחק
  תשובות
  1. זה בעייתי לעשות ליגת מילואים של 4-5 קבוצות. בראשית שנות האלפיים הייתה ליגה כזו שהחזיקה שנה או שנתיים ואז פורקה. כנראה מסיבות אלו.

   מחק